Top
STRONA GŁÓWNA
BITWY
KSIĘGA GOŚCI
MAPA STRONY

Ordre de bataille - Amerykanie

17 Zespół Uderzeniowy − wiceadmirał Frank J. Fletcher na lotniskowcu Yorktown
Grupa Uderzeniowa 17.5 (Grupa Lotniskowców)
Lotniskowiec USS Yorktown − kapitan Elliott Buckmaster
Samoloty (razem z elementami Grupy Powietrznej z lotniskowca Saratoga) − komandor podporucznik Oscar Pederson
25 F4F-4 Wildcat
37 SBD-3 Dauntless
14 TBD-1 Devastator
Grupa Uderzeniowa 17.2 (Grupa Krążowników) − kapitan William W. Smith na ciężkim krążowniku Astoria
Ciężki krążownik USS Astoria
Ciężki krążownik USSPortland
Grupa Uderzeniowa 17.4 (Osłona Niszczycieli) − kapitan Gilbert Hoover
Niszczyciel USS Hammann
Niszczyciel USS Anderson
Niszczyciel USS Gwin
Niszczyciel USS Hughes
Niszczyciel USS Morris
Niszczyciel USS Russel
16 Zespół Uderzeniowy − wiceadmirał Raymond A. Spruance na lotniskowcu Enterprise
Grupa Uderzeniowa 16.5 (Grupa Lotniskowców)
Lotniskowiec USS Enterprise − kapitan George D. Murray
Samoloty − komandor podporucznik C. Wade McClusky
27 F4F-4 Wildcat
37 SBD-2/3 Dauntless
14 TBD-1 Devastator
Lotniskowiec USS Hornet − kapitan Marc A. Mitscher
Samoloty − komandor porucznik Stanhope C. Ring
27 F4F-4 Wildcat
35 SBD-1/2/3 Dauntless
15 TBD-1 Devastator
Grupa Uderzeniowa 16.2 (Grupa Krążowników) − wiceadmirał Thomas C. Kinkaid
Lekki krążownik USS Atlanta
Ciężki krążownik USS Minneapolis
Ciężki krążownik USS New Orleans
Ciężki krążownik USS Northampton
Ciężki krążownik USS Pensacola
Ciężki krążownik USS Vincennes
Grupa Uderzeniowa 17.4 (Osłona Niszczycieli) − kapitan Alexander R. Early
Niszczyciel USS Phelps
Niszczyciel USS Worden
Niszczyciel USS Monaghan
Niszczyciel USS Aylwin
Niszczyciel USS Balch
Niszczyciel USS Conyngham
Niszczyciel USS Benham
Niszczyciel USS Ellet
Niszczyciel USS Maury
Grupa Zbiornikowców
Zbiornikowiec USS Cimarron
Zbiornikowiec USS Platte
Zbiornikowiec USS Dewey
Zbiornikowiec USS Monssen
Okręty Podwodne − wiceadmirał Robert H. English (dowódca Okrętów Podwodnych Floty Pacyfiku w Pearl Harbor)
Grupa Uderzeniowa 7.1
Okręt podwodny USS Cachalot
Okręt podwodny USS Flying Fish
Okręt podwodny USS Tambor
Okręt podwodny USS Trout
Okręt podwodny USS Grayling
Okręt podwodny USS Nautilus
Okręt podwodny USS Grouper
Okręt podwodny USS Dolphin
Okręt podwodny USS Gato
Okręt podwodny USS Cuttlefish
Okręt podwodny USS Gudgeon
Okręt podwodny USS Grenadier
Grupa Uderzeniowa 7.2
Okręt podwodny USS Narwhal
Okręt podwodny USS Plunger
Okręt podwodny USS Trigger
Grupa Uderzeniowa 7.3
Okręt podwodny USS Tarpon
Okręt podwodny USS Finback
Okręt podwodny USS Pike
Okręt podwodny USS Growler

Garnizon Midway

Grupa Powietrzna
22 Grupa Powietrzna Piechoty Morskiej − pułkownik Ira Kimes, USMC
19 samolotów SBD-2 Dauntless
17 samolotów SB2U-3 Vindicator
21 samolotów Brewster F2A Buffalo
7 samolotów Grumman F4F-3A Wildcat
Grupa Powietrzna Marynarki Wojennej − kapitan Cyril Simmard
31 łodzi latających PBY-5/5A Catalina
6 samolotów TBF-1 Avenger (z lotniskowca USS Hornet)
Elementy 7 Armii Powietrznej − generał Willis Hale
4 samoloty B-26 Marauder − kapitan James Collins
17 samolotów B-17 Flying Fortress − podpułkownik Walter C. Sweeney
Obrona Terytorialna − pułkownik Harold Shannon (Fleet Marine Force)
Kompanie C i D z 2 Raider Battalion, USMC
6 batalion obrony − pułkownik Harold Shannon, USMC
1 Eskadra Łodzi Torpedowych
8 łodzi torpedowych (2 na atolu Kure)
4 małe łodzie patrolowe, 2 tendery, 1 niszczyciel (poza Midway), 1 zbiornikowiec, 1 trałowiec
  • WSTECZ
  • DO GÓRY
  • DALEJ
Copyright © 2007−2017 by historycznebitwy.info | All rights reserved. | Design by Misiek