Top
STRONA GŁÓWNA
BITWY
KSIĘGA GOŚCI
MAPA STRONY

Midway 1942

Ordre de Bataille

Japońska Połączona Flota

Japońska flota została podzielona na dwa oddzielne zespoły użyte do dwóch różnych operacji o nazwach Operacja AL (akcja dywersyjna na Aleutach) i Operacji MI (atak na Midway).

Pierwsza Flota

Siły Główne Pierwszej Floty
1 Dywizjon Pancerników − wiceadmirał Gihachi Takayanagi na pancerniku Yamato
Pancernik Yamato − wiceadmirał Takayanagi, okręt flagowy admirała Isoroku Yamamoto, dowódcy Połączonej Floty
Pancernik Mutsu − wiceadmirał Gunji Kogure
Pancernik Nagato − kapitan Hideo Yano
Grupa Lotniskowców
Lekki lotniskowiec Hosho − kapitan Kaoru Umetani
samoloty: 8 B4Y1 Jean − porucznik Yoshiaki Irikiin
Niszczyciel Yukaze − komandor podporucznik Shizuka Kajimoto
Siły specjalne
Lotniskowiec Chijoda − kapitan Kaku Harada
Lotniskowiec Nisshin − kapitan Katsumi Komazawa
Okręty osłony (ang. Screening Force)
Krążownik Sendai − kapitan Nobue Morishita
3 Eskadra Niszczycieli − wiceadmirał Shintaro Hashimoto na krążowniku Sendai
11 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Kichiro Shoji
Niszczyciel Fubuki − komandor podporucznik Shizuo Yamashita
Niszczyciel Shirayuki − komandor podporucznik Rokoro Sugawara
Niszczyciel Hatsuyuki − komandor podporucznik Junnari Kamiura
Niszczyciel Murakamo − komandor podporucznik Hideo Higashi
19 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Kichiro Shoji
Niszczyciel Isonami − komandor porucznik Ryokichi Sugama
Niszczyciel Uranami − komandor podporucznik Tsutomu Hagio
Niszczyciel Shikinami − komandor podporucznik Akifumi Kawahashi
Niszczyciel Ayanami − komandor porucznik Eiji Sakuma
1 Grupa Zaopatrzeniowa − kapitan Shigeyasu Nishioka na transportowcu Naruto
Transportowiec Naruto − kapitan Nishioka
Zbiornikowiec Toei Maru
Pierwszy Zespół Uderzeniowy lotniskowców − wiceadmirał Chuichi Nagumo na lotniskowcu Akagi
1 Dywizjon Lotniskowców − wiceadmirał Chuichi Nagumo na lotniskowcu Akagi
Lotniskowiec Akagi − kapitan Taijiro Aoki
Samoloty − komandor porucznik Mitsuo Fuchida
24 A6M2 Zero Typ 21 − komandor podporucznik Shigeru Itaya
18 D3A1 Val − komandor podporucznik Takehiko Chihaya
18 B5N2 Kate − komandor podporucznik Shigeharu Murata
Lotniskowiec Kaga − kapitan Jisaku Okada
Samoloty − komandor porucznik Tadashi Kusumi
27 A6M2 Zero Typ 21 − komandor podporucznik Masao Sato
18 D3A1 Val − komandor podporucznik Shoichi Ogawa
27 B5N2 Kate − komandor podporucznik Ichiro Kitajima
2 D3A1 Val (jako ładunek)
2 Dywizjon Lotniskowców − wiceadmirał Tamon Yamaguchi na lotniskowcu Hiryu
Lotniskowiec Hiryu − kapitan Tomeo Kaku
Samoloty − komandor porucznik Joichi Tomonaga
21 A6M2 Zero Typ 21 − komandor podporucznik Shigeru Mori
18 D3A1 Val − komandor podporucznik Michio Kobayashi
18 B5N2 Kate − komandor podporucznik Kikuchi Rokuro
Lotniskowiec Soryu − kapitan Ryusaku Yanagimoto
Samoloty − komandor porucznik Takashige Egusa
21 A6M2 Zero Typ 21 − komandor podporucznik Masaharu Suganami
16 D3A1 Val − komandor podporucznik Masahiro Ikeda
18 B5N2 Kate − komandor podporucznik Heijiro Abe
18 B5N2 Kate
2 Yokosuka D4Y-1C
Grupa Wsparcia − wiceadmirał Hiroaki Abe na ciężkim krążowniku Tone
8 Dywizjon Krążowników − wiceadmirał Abe
Ciężki krążownik Tone − kapitan Tametsugu Okada
3 samoloty Aichi E13A1 Jake Typ 0
2 samoloty Nakajima E8N2 Dave Typ 95
Ciężki krążownik Chikuma − kapitan Keizo Komura
3 samoloty Aichi E13A1 Jake Typ 0
2 samoloty Nakajima E8N2 Dave Typ 95
3 Dywizjon Pancerników, Sekcja 2 − wiceadmirał Tamotsu Takama na pancerniku Haruna
Pancernik Haruna − wiceadmirał Takama
3 samoloty Nakajima E8N2 Dave Typ 95
Pancernik Kirishima − kapitan Sanji Iwabuchi
3 samoloty Nakajima E8N2 Dave Typ 95
Okręty osłony (ang. Screening Force)
Krążownik Nagara − kapitan Toshio Naoi
3 Eskadra Niszczycieli − wiceadmirał Susumu Kimura na krążowniku Nagara
4 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Kosaku Ariga
Niszczyciel Nowaki − komandor porucznik Magataro Koga
Niszczyciel Arashi − komandor porucznik Yusumasa Watanabe
Niszczyciel Hagikaze − komandor porucznik Juichi Iwagami
Niszczyciel Maikaze − komandor porucznik Seiji Nakasugi
10 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Toshio Abe
Niszczyciel Kazagumo − komandor porucznik Masayoshi Yoshida
Niszczyciel Yugumo − komandor porucznik Shigeo Semba
Niszczyciel Makigumo − komandor porucznik Isamu Fujita
17 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Masayuki Kitamura
Niszczyciel Umikaze − komandor porucznik Nagayoshi Shiraishi
Niszczyciel Isokaze − komandor porucznik Shunichi Toyoshima
Niszczyciel Tanikaze − komandor porucznik Motoi Katsumi
Niszczyciel Hamakaze − komandor porucznik Tsuneo Orita
2 Grupa Zaopatrzeniowa − kapitan Masanao Ota na zbiornikowcu Kyokuto Maru
Niszczyciel Akigumo − komandor porucznik Shohei Soma
Zbiornikowiec Kyokuto Maru
Zbiornikowiec Shinkoku Maru
Zbiornikowiec Toho Maru
Zbiornikowiec Nippon Maru
Zbiornikowiec Kokuyo Maru

Druga Flota (Zespół Inwazyjny na Midway)

Grupa Główna Drugiej Floty − wiceadmirał Nobutake Kondo na ciężkim krążowniku Atago
3 Dywizjon Pancerników (reszta 2 Sekcji) − wiceadmirał Gunichi Mikawa
Pancernik Kongo − kapitan Tomiji Koyanagi
Pancernik Hiei − kapitan Masao Nishida
4 Dywizjon Krążowników − wiceadmirał Kondo
Ciężki krążownik Atago − kapitan Matsuji Ijuin
Ciężki krążownik Chokai − kapitan Mikio Hayakawa
5 Dywizjon Krążowników − wiceadmirał Takeo Takagi
Ciężki krążownik Myoko − kapitan Teruhiko Miyoshi
Ciężki krążownik Haguro − kapitan Tomokazu Mori
Okręty osłony (ang. Screening Force) − wiceadmirał Shoji Nishimura
Lekki krążownik Yura − kapitan Shiro Sato
4 Eskadra Niszczycieli − wiceadmirał Nishimura na lekkim krążowniku Yura
3 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Ranji Oe
Niszczyciel Murusame − komandor podporucznik Naoji Suenaga
Niszczyciel Samidare − komandor porucznik Takisaburo Matsubara
Niszczyciel Harusame − komandor podporucznik Masao Kamiyama
Niszczyciel Yudachi − komandor porucznik Kiyoshi Kamiyama
9 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Yasuo Sato
Niszczyciel Asagumo − komandor porucznik Toru Iwahashi
Niszczyciel Minegumo − komandor podporucznik Yasuatsu Suzuki
Niszczyciel Natsugumo − komandor podporucznik Moritaro Tsukamoto
Grupa Lotniskowców − kapitan Sueo Obayashi na lekkim lotniskowcu Zuiho
Lekki lotniskowiec Zuiho − kapitan Sueo Obayashi
12 samolotów A6M2 Zero Type 21 − porucznik Moriyasu Hidaka
12 samolotów B5N2 Kate − porucznik Kaji Matsuo
Niszczyciel Mikazuki − komandor porucznik Saneho Maeda
Grupa Zaopatrzeniowa − kapitan Jiro Murao na zbiornikowcu Sata
Zbiornikowiec Sata − kapitan Jiro Murao
Zbiornikowiec Tsurumi − kapitan Toshizo Fujita
Zbiornikowiec Genyo Maru
Zbiornikowiec Kenyo Maru
Statek naprawczy Akashi − kapitan Tsunekichi Fukuzawa
Zespół Okupacyjny − wiceadmirał Raizo Tanaka na lekkim krążowniku Jintsu
Transportowce i łodzie patrolowe przewożące około 5000 żołnierzy piechoty pod kapitanem Minoru Otą z Cesarskiej Marynarki Wojennej i pułkownikiem Kiyonao Ichiki z Armii Cesarskiej
Transportowiec Kiyozumi Maru
Transportowiec Keiyo Maru
Transportowiec Zenyo Maru
Transportowiec Goshu Maru 2
Transportowiec Toa Maru
Transportowiec Kano Maru
Transportowiec Argentina Maru
Transportowiec Hokuriku Maru
Transportowiec Brazil Maru
Transportowiec Kirishima Maru
Transportowiec Azuma Maru
Transportowiec Nankai Maru
Łódź patrolowa 1
Łódź patrolowa 2
Łódź patrolowa 34
Zbiornikowiec Akebono Maru − uszkodzony torpedą w nocy 3-4 czerwca 1942 r.
3 Grupa Eskortowa − wiceadmirał Raizo Tanaka na lekkim krążowniku Jintsu
Lekki krążownik Jintsu − kapitan Torazo Kozai
15 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Torajiro Sato
Niszczyciel Kuroshio − komandor porucznik Tamaki Ugaki
Niszczyciel Oyashio − komandor porucznik Tokiyoshi Arima
16 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Shiro Shibuya
Niszczyciel Yukikaze − komandor porucznik Kenjiro Tobita
Niszczyciel Amatsukaze − komandor porucznik Tameichi Hara
Niszczyciel Tokitsukaze − komandor porucznik Giichiro Nakahara
Niszczyciel Hatsukaze − komandor porucznik Kameshiro Takahashi
18 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Yoshito Miyasaka
Niszczyciel Shiranuhi − komandor porucznik Shizuo Akazawa
Niszczyciel Kasumi − komandor porucznik Kiyoshi Tomura
Niszczyciel Arare − komandor porucznik Tomoe Ogata
Niszczyciel Kagero − komandor porucznik Minoru Yokoi
Grupa Tenderów Lotniczych − wiceadmirał Ruitaro Fujita na lekkim lotniskowcu Chitose
11 Dywizjon Tenderów Lotniczych
Lekki lotniskowiec Chitose − kapitan Tamotsu Furukawa
16 samolotów 16 A6M2-N Rufe
4 samoloty Aichi E13A Jake
Tender lotniczy Kamikawa Maru (?) − Tarohachi Shinoda
8 samolotów 16 A6M2-N Rufe
4 samoloty Aichi E13A Jake
Niszczyciel Hayashio − komandor porucznik Kiyoshi Kaneda
Łódź patrolowa 35 przewożąca piechotę
Wsparcie Zespołu Okupacyjnego − wiceadmirał Takeo Kurita na ciężkim krążowniku Kumano
7 Dywizjon Krążowników − wiceadmirał Takeo Kurita na ciężkim krążowniku Kumano
Ciężki krążownik Kumano − kapitan Kikumatsu Tanaka
Ciężki krążownik Suzuya − kapitan Masatomi Kimura
Ciężki krążownik Mogami − kapitan Shakao Sakiyama
Ciężki krążownik Mikuma − kapitan Akira Soji
7 Dywizjon Niszczycieli − komandor porucznik Nobuki Ogawa
Niszczyciel Asashio − komandor podporucznik Goro Yoshii
Niszczyciel Arashio − komandor porucznik Hideo Kuboki
Dołączone zbiornikowce
Zbiornikowiec Nichiei Maru
Grupa trałowców − kapitan Sadatomo Miyamoto
4 trałowce
Trałowiec Tama Maru 3
Trałowiec Tama Maru 5
Trałowiec Shonan Maru 7
Trałowiec Shonan Maru 8
3 ścigacze okrętów podwodnych
Ścigacz okrętów podwodnych 16
Ścigacz okrętów podwodnych 17
Ścigacz okrętów podwodnych 18
Statek z zaopatrzeniem Soya − kapitan Toshi Kubota
Transportowiec Meiyo Maru
Transportowiec Yamafuku Maru
Szósta Flotylla Okrętów Podwodnych − wiceadmirał Teruhisa Komatsu na lekkim krążowniku Katori
Lekki krążownik Katori − kapitan Shakao Sakiyama (stacjonował na atolu Kwajalein)
3 Eskadra Okrętów Podwodnych − wiceadmirał Chimaki Kona na tenderze łodzi podwodnych Rio de Janeiro Maru (stacjonował na atolu Kwajalein)
19 Dywizjon Okrętów Podwodnych − kapitan Ryojiro Ono
Okręt podwodny I-156 − komandor podporucznik Katsuo Ohashi
Okręt podwodny I-157 − komandor podporucznik Sakae Nakajima
Okręt podwodny I-158 − komandor podporucznik Soshichi Kitamura
Okręt podwodny I-159 − komandor podporucznik Tamori Yoshimatsu
13 Dywizjon Okrętów Podwodnych − kapitan Takeji Miyazaki
Okręt podwodny I-121 − komandor podporucznik Yasuo Fujimori
Okręt podwodny I-122 − komandor podporucznik Sadatoshi Norita
Okręt podwodny I-123 − komandor podporucznik Toshitake Ueno
30 Dywizjon Okrętów Podwodnych − kapitan Maseo Teraoka
Okręt podwodny I-162 − komandor podporucznik Takakazu Kinashi
Okręt podwodny I-165 − komandor podporucznik Hakue Jarada
Okręt podwodny I-166 − komandor podporucznik Makio Tanaka

Grupa Obrony Powietrznej Wybrzeża

11 Flota Powietrzna − wiceadmirał Nishizo Tsukahara (stacjonował na wyspie Tinian)
Siły Ekspedycyjne Midway − kapitan Chisato Morita
36 samolotów A6M2 Zero Typ 21 − komandor porucznik Mitsugu Kofukuda
10 samolotów G4M Betty − na atolu Wake
6 łodzi latających − na atolu Jaluit
24 Flotylla Powietrzna − wiceadmirał Minoru Maeda
Grupa Powietrzna Chitose (na atolu Kwajalein) − kapitan Fujiro Ohashi
36 samolotów A6M2 Zero Typ 21
36 samolotów B5N2 Kate
1 Grupa Powietrzna (na atolach Aur i Wotje) − kapitan Samaji Inoue
36 samolotów A6M2 Zero Typ 21
36 samolotów B5N2 Kate
14 Grupa Powietrzna (na atolach Aur i Wotje) − kapitan Daizo Nakajima
36 łodzi latających Kawanishi H6K

Zespół Północny

Grupa Główna Piątej Floty − wiceadmirał Boshiro Hosogaya na ciężkim krążowniku Nachi
Ciężki krążownik Nachi − kapitan Takahiko Kiyota
Niszczyciel Inazuma − komandor porucznik Hajime Takeuchi
Niszczyciel Ikazuchi − komandor porucznik Shunsaku Kudo
Grupa Zaopatrzeniowa
Zbiornikowiec Fujisan Maru
Zbiornikowiec Nissan Maru
3 statki transportowe
Drugi Zespół Uderzeniowy Lotniskowców − wiceadmirał Kakuji Kakuta na lekkim lotniskowcu Ryujo
4 Dywizjon Lotniskowców − wiceadmirał Kakuji Kakuta na lekkim lotniskowcu Ryujo
Lekki lotniskowiec Ryujo − kapitan Tadeo Kato
Samoloty − komandor porucznik Masayuki Yamagami
16 A6M2 Zero Typ 21 − komandor podporucznik Minoru Kobayashi
25 B5N2 Kate − komandor podporucznik Yamagami
Lekki lotniskowiec Junjo − kapitan Shizue Isii
Samoloty − komandor porucznik Yoshio Shiga
24 A6M2 Zero Typ 21 − komandor podporucznik Shiga
15 D3A1 Val − komandor podporucznik Zenji Abe
4 Dywizjon Krążowników, sekcja 2 − kapitan Shunsaku Nabeshima na ciężkim krążowniku Maya
Ciężki krążownik Maya − kapitan Shunsaku Nabeshima
Ciężki krążownik Takao − kapitan Bunji Asakura
7 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Kaname Konishi
Niszczyciel Akebono − komandor porucznik Minoru Nakagawa
Niszczyciel Ushio − komandor porucznik Yoshitake Uesugi
Niszczyciel Sazanami − komandor porucznik Hiroshi Uwai
Zbiornikowiec Teiyo Maru
Aleucka Grupa Wsparcia − wiceadmirał Shiro Takasu na pancerniku Hyuga
2 Dywizjon Pancerników − wiceadmirał Shiro Takasu na pancerniku Hyuga
Pancernik Fuso − kapitan Chozaemon Obata
Pancernik Hyuga − kapitan Chiaki Matsuda
Pancernik Ise − kapitan Isamu Takeda
Pancernik Yamashiro − kapitan Gunji Kogure
Okręty osłony (ang. Screening Force) − wiceadmirał Fukuji Kishi na lekkim krążowniku Kitakami
9 Dywizjon Krążowników − wiceadmirał Kishi
Lekki krążownik Kitakami − kapitan Saiji Norimitsu
Lekki krążownik Oi − kapitan Moichi Narita
20 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Yuji Yamada
Niszczyciel Asagiri − komandor podporucznik Nisaburo Maekawa
Niszczyciel Yugiri − komandor podporucznik Masayoshi Motokura
Niszczyciel Shirakumo − komandor porucznik Toyoji Hitomi
Niszczyciel Amagiri − kapitan Buichi Ashida
24 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Yasuji Hirai
Niszczyciel Umikaze − komandor porucznik Nagahide Sugitani
Niszczyciel Yamakaze − komandor podporucznik Shuichi Hamanaka
Niszczyciel Kawakaze − komandor podporucznik Kazuo Wakabayashi
Niszczyciel Suzukaze − komandor podporucznik Kazuo Shibayama
27 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Matake Yoshimura
Niszczyciel Ariake − komandor podporucznik Shoichi Yoshida
Niszczyciel Yugure − komandor podporucznik Kiyoshi Kamo
Niszczyciel Shigure − komandor porucznik Noboru Seo
Niszczyciel Shiratsuyu − komandor podporucznik Kanematsu Hashimoto
Grupa Zaopatrzeniowa − Matsuo Eguchi na zbiornikowcu San Clemente Maru
Zbiornikowiec San Clemente Maru − kapitan Matsuo Eguchi
Zbiornikowiec Toa Maru
Zespół Inwazyjny Attu − wiceadmirał Sentaro Omori na lekkim krążowniku Abukuma
Lekki krążownik Abukuma − kapitan Seiroku Murayama
21 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Toshio Shimizu
Niszczyciel Wakaba − komandor podporucznik Masakichi Kuroki
Niszczyciel Nenohi − komandor podporucznik Saburo Terauchi
Niszczyciel Hatsuharu − komandor podporucznik Hiroshi Makino
Niszczyciel Hatsushimo − komandor podporucznik Satoru Kohama
Stawiacz min Magane Maru
Transportowiec Kinugasa Maru − na pokładzie 1200 żołnierzy pod majorem Matsutoshi Hozumi
Zespół Inwazyjny Kiska − kapitan Takeji Ono na lekkim krążowniku Kiso
21 Dywizjon Krążowników − kapitan Ono na lekkim krążowniku Kiso
Lekki krążownik Kiso − kapitan Ono
Lekki krążownik Tama − kapitan Masaharu Kawabata
Krążownik pomocniczy Asaka Maru − kapitan Jiro Ban
Krążownik pomocniczy Awata Maru
Okręty osłony (ang. Screening Force)
6 Dywizjon Niszczycieli − kapitan Yusuke Tamada
Niszczyciel Hibiki − komandor podporucznik Hagumu Ishii
Niszczyciel Akatsuki − komandor podporucznik Osamu Takasuka
Niszczyciel Hakaze − komandor podporucznik Tomo Tanaka
13 Dywizjon Stawiaczy Min − kapitan Toshio Mitsuka
Stawiacz min Hakuho Maru
Stawiacz min Kaiho Maru
Stawiacz min Shinkotsu Maru
Transportowce
Transportowiec Hokusan Maru − na pokładzie 5500 żołnierzy pod majorem Matsutoshi Hozumi
Transportowiec Kumagawa Maru − na pokładzie 1200 robotników ze sprzętem budowlanym
Zespół Okrętów Podwodnych
1 Eskadra Okrętów Podwodnych − wiceadmirał Shigeaki Yamakazi
Okręt Podwodny I-9 − komandor porucznik Akiyoshi Fujii
2 Dywizjon Okrętów Podwodnych − kapitan Hiroshi Imazato
Okręt Podwodny I-15 − komandor porucznik Nobuo Ishikawa
Okręt Podwodny I-17 − komandor porucznik Kozo Nishino
Okręt Podwodny I-19 − komandor porucznik Shogo Narahara
4 Dywizjon Okrętów Podwodnych − kapitan Mitsuru Nagai
Okręt Podwodny I-15 − komandor porucznik Meiji Tagami
Okręt Podwodny I-17 − komandor porucznik Minoru Yokota
Aleucki Zespół Tenderów Lotniczych − kapitan Keiichi Ujuku na tenderze lotniczym Kimikawa Maru (?)
Tender lotniczy Kimikawa Maru (?) − kapitan Keiichi Ujuku
8 łodzi latających

Amerykańska Połączona Flota

Zespół Uderzeniowy Lotniskowców

17 Zespół Uderzeniowy − wiceadmirał Frank J. Fletcher na lotniskowcu Yorktown
Grupa Uderzeniowa 17.5 (Grupa Lotniskowców)
Lotniskowiec USS Yorktown − kapitan Elliott Buckmaster
Samoloty (razem z elementami Grupy Powietrznej z lotniskowca Saratoga) − komandor podporucznik Oscar Pederson
25 F4F-4 Wildcat
37 SBD-3 Dauntless
14 TBD-1 Devastator
Grupa Uderzeniowa 17.2 (Grupa Krążowników) − kapitan William W. Smith na ciężkim krążowniku Astoria
Ciężki krążownik USS Astoria
Ciężki krążownik USSPortland
Grupa Uderzeniowa 17.4 (Osłona Niszczycieli) − kapitan Gilbert Hoover
Niszczyciel USS Hammann
Niszczyciel USS Anderson
Niszczyciel USS Gwin
Niszczyciel USS Hughes
Niszczyciel USS Morris
Niszczyciel USS Russel
16 Zespół Uderzeniowy − wiceadmirał Raymond A. Spruance na lotniskowcu Enterprise
Grupa Uderzeniowa 16.5 (Grupa Lotniskowców)
Lotniskowiec USS Enterprise − kapitan George D. Murray
Samoloty − komandor podporucznik C. Wade McClusky
27 F4F-4 Wildcat
37 SBD-2/3 Dauntless
14 TBD-1 Devastator
Lotniskowiec USS Hornet − kapitan Marc A. Mitscher
Samoloty − komandor porucznik Stanhope C. Ring
27 F4F-4 Wildcat
35 SBD-1/2/3 Dauntless
15 TBD-1 Devastator
Grupa Uderzeniowa 16.2 (Grupa Krążowników) − wiceadmirał Thomas C. Kinkaid
Lekki krążownik USS Atlanta
Ciężki krążownik USS Minneapolis
Ciężki krążownik USS New Orleans
Ciężki krążownik USS Northampton
Ciężki krążownik USS Pensacola
Ciężki krążownik USS Vincennes
Grupa Uderzeniowa 17.4 (Osłona Niszczycieli) − kapitan Alexander R. Early
Niszczyciel USS Phelps
Niszczyciel USS Worden
Niszczyciel USS Monaghan
Niszczyciel USS Aylwin
Niszczyciel USS Balch
Niszczyciel USS Conyngham
Niszczyciel USS Benham
Niszczyciel USS Ellet
Niszczyciel USS Maury
Grupa Zbiornikowców
Zbiornikowiec USS Cimarron
Zbiornikowiec USS Platte
Zbiornikowiec USS Dewey
Zbiornikowiec USS Monssen
Okręty Podwodne − wiceadmirał Robert H. English (dowódca Okrętów Podwodnych Floty Pacyfiku w Pearl Harbor)
Grupa Uderzeniowa 7.1
Okręt podwodny USS Cachalot
Okręt podwodny USS Flying Fish
Okręt podwodny USS Tambor
Okręt podwodny USS Trout
Okręt podwodny USS Grayling
Okręt podwodny USS Nautilus
Okręt podwodny USS Grouper
Okręt podwodny USS Dolphin
Okręt podwodny USS Gato
Okręt podwodny USS Cuttlefish
Okręt podwodny USS Gudgeon
Okręt podwodny USS Grenadier
Grupa Uderzeniowa 7.2
Okręt podwodny USS Narwhal
Okręt podwodny USS Plunger
Okręt podwodny USS Trigger
Grupa Uderzeniowa 7.3
Okręt podwodny USS Tarpon
Okręt podwodny USS Finback
Okręt podwodny USS Pike
Okręt podwodny USS Growler

Garnizon Midway

Grupa Powietrzna
22 Grupa Powietrzna Piechoty Morskiej − pułkownik Ira Kimes, USMC
19 samolotów SBD-2 Dauntless
17 samolotów SB2U-3 Vindicator
21 samolotów Brewster F2A Buffalo
7 samolotów Grumman F4F-3A Wildcat
Grupa Powietrzna Marynarki Wojennej − kapitan Cyril Simmard
31 łodzi latających PBY-5/5A Catalina
6 samolotów TBF-1 Avenger (z lotniskowca USS Hornet)
Elementy 7 Armii Powietrznej − generał Willis Hale
4 samoloty B-26 Marauder − kapitan James Collins
17 samolotów B-17 Flying Fortress − podpułkownik Walter C. Sweeney
Obrona Terytorialna − pułkownik Harold Shannon (Fleet Marine Force)
Kompanie C i D z 2 Raider Battalion, USMC
6 batalion obrony − pułkownik Harold Shannon, USMC
1 Eskadra Łodzi Torpedowych
8 łodzi torpedowych (2 na atolu Kure)
4 małe łodzie patrolowe, 2 tendery, 1 niszczyciel (poza Midway), 1 zbiornikowiec, 1 trałowiec
Copyright © 2007−2017 by historycznebitwy.info | All rights reserved. | Design by Misiek